LEO Express zkušebně vyráží na trasu Praha-Ostrava

Nové soupravy společnosti LEO Express obdržely od Drážního úřadu povolení ke zkušebnímu provozu.

V praxi to znamená, že moderní švýcarské vlaky LEO Express již mohou testovat „reálnou“ trasu mezi Prahou a Ostravou,  zatím bez cestujících. Stále platí, že dopravu  s cestujícími v plném provozu se šestnácti spoji denně zahájí LEO Express s novým jízdním řádem od 9. 12. 2012. Cestujícím přitom poskytne rychlou a maximálně pohodnou dopravu zbrusu novými soupravami a velmi moderní, inovativní a kvalitní služby. 

 

Soupravy LEO Express zároveň dokončily nezbytné zkoušky, kterými od konce května procházely na zkušebních okruzích Výzkumného Ústavu Železničního. Při těchto statických i dynamických testech se mj. prověřovaly brzdy nové soupravy, míra hlučnosti a vibrace a zkoušela se také elektricko-magnetická kompatibilita (tzv. EMC). „Dosud jsme naše soupravy testovali jen na zkušebním okruhu u Velimi. Nyní poprvé vyrážíme na skutečnou trasu, na které budeme přepravovat cestující.

 

Během zkušebního provozu si musíme otestovat naše soupravy na reálné trase, dokončit trénink vlakových posádek, doladit připravované služby, zkrátka vše nachystat tak, aby se se zahájením řádného provozu u nás cestující cítili maximálně spokojeně,“ říká  Leoš Novotný, zakladatel a generální ředitel LEO Express. 

 

Galerie (1 fotografie)

transport-logistika.cz, TZ LEO Express

Podobné články