Železniční doprava

Škoda Transportation posílá nové vozy do Trnavy

Škoda Transportation poslala do Trnavy první dokončené čelní vozy jednopodlažních jednotek pro Železniční spoločnosť Slovensko. Čelní vozy umožňují ovládání celé jednotky. Ve společnosti ŽOS Trnava na ně čekají již připravené vložené vozy a dojde k jejich spojení, oživení a zkouškám. Železničná spoločnosť Slovensko si objednala celkem 25 těchto nových elektrických jednotek.

AWT převzala tři nové Vectrony

Mezinárodní dopravní společnost AWT ze skupiny PKP CARGO, které je předním logistickým operátorem v Evropě, dne 1. července převzala ve Velimi do provozu tři nové multisystémové lokomotivy Vectron A17 od společnosti Siemens Mobility.

Nový ředitel AWT Rail HU

Novým ředitelem a členem představenstva AWT Rail HU, člena skupiny PKP CARGO, byl jmenován Bogoslav Skierniewski, který ve společnosti dosud zastával pozici obchodního ředitele. Ve funkcích nahradil Attila Gondu, který byl ke dni 31. srpna 2018 odvolán a ve své profesní kariéře bude pokračovat mimo skupinu AWT.

AWT získala prestižní diamantový certifikát CQS

V sídle společnosti Advanced World Transport (AWT), člena skupiny PKP CARGO, byly dne 21. srpna 2018 slavnostně předány certifikáty CQS a IQNet pro systémy managementu a také diamantový certifikát, který generálnímu řediteli AWT Davidu Kostelníkovi za přítomnosti Macieje Walczyka, místopředsedy představenstva AWT předala výkonná ředitelka CQS Jana Olšanská.

Nové Lokomotivní depo a Opravna železničních vozů v Lovosicích

Mezinárodní železniční dopravce Advanced World Transport (AWT), člen skupiny PKP CARGO, v rámci svých poskytovaných služeb, mezi které paří především železniční a kombinovaná doprava, spedice, provozování drah, pronájem vozů a železniční stavby, poskytuje dlouhodobě i komplexní služby v oblasti oprav železničních vozů.

AWT rozšiřuje síť terminálů kombinované dopravy

Mezinárodní dopravní skupina AWT, člen skupiny PKP CARGO, která vlastní terminál kombinované dopravy v Paskově, začala na jižní Moravě provozovat nové intermodální překladiště Terminál Zaječí. Skupina AWT tak významně posiluje své postavení na trhu v oblasti intermodálních přeprav.