Železniční doprava

AWT převzala tři nové Vectrony

Mezinárodní dopravní společnost AWT ze skupiny PKP CARGO, které je předním logistickým operátorem v Evropě, dne 1. července převzala ve Velimi do provozu tři nové multisystémové lokomotivy Vectron A17 od společnosti Siemens Mobility.

Nový ředitel AWT Rail HU

Novým ředitelem a členem představenstva AWT Rail HU, člena skupiny PKP CARGO, byl jmenován Bogoslav Skierniewski, který ve společnosti dosud zastával pozici obchodního ředitele. Ve funkcích nahradil Attila Gondu, který byl ke dni 31. srpna 2018 odvolán a ve své profesní kariéře bude pokračovat mimo skupinu AWT.

AWT získala prestižní diamantový certifikát CQS

V sídle společnosti Advanced World Transport (AWT), člena skupiny PKP CARGO, byly dne 21. srpna 2018 slavnostně předány certifikáty CQS a IQNet pro systémy managementu a také diamantový certifikát, který generálnímu řediteli AWT Davidu Kostelníkovi za přítomnosti Macieje Walczyka, místopředsedy představenstva AWT předala výkonná ředitelka CQS Jana Olšanská.

Nové Lokomotivní depo a Opravna železničních vozů v Lovosicích

Mezinárodní železniční dopravce Advanced World Transport (AWT), člen skupiny PKP CARGO, v rámci svých poskytovaných služeb, mezi které paří především železniční a kombinovaná doprava, spedice, provozování drah, pronájem vozů a železniční stavby, poskytuje dlouhodobě i komplexní služby v oblasti oprav železničních vozů.

AWT rozšiřuje síť terminálů kombinované dopravy

Mezinárodní dopravní skupina AWT, člen skupiny PKP CARGO, která vlastní terminál kombinované dopravy v Paskově, začala na jižní Moravě provozovat nové intermodální překladiště Terminál Zaječí. Skupina AWT tak významně posiluje své postavení na trhu v oblasti intermodálních přeprav.

První ucelený vlak skupiny GEFCO projel po Hedvábné stezce z Číny do Francie za méně než 3 týdny

Skupina GEFCO, globální hráč v segmentu průmyslové logistiky a přední evropský poskytovatel logistických služeb pro automobilový průmysl, přivítal první kompletní kontejnerový vlak, který přijel z Číny do Francie poté, co urazil cestu dlouhou 11 000 km. Vlak přepravuje kontejnery o délce 12,2 metru (40 stop) z čínského města Wuhan do Dourges v severní Francii pro klienta PSA za dobu kratší než 3 týdny.