Sklady / manipulační technika

Contera Park Ostrava City má dlouhodobě plnou obsazenost. Klienty jsou Ikea, DB Schenker nebo Raben

Stoprocentně vytížený na dlouhou dobu dopředu je Contera Park Ostrava City. V nedávné době Contera prodloužila nájemní smlouvu s největším prodejcem ná-bytku na světě Ikea, s celosvětovým lídrem v oblasti logistických služeb DB Schen-ker, výrobcem střešních krytin a fasádních systémů Ruukki nebo firmou Clinitex vyrábějící zdravotnické oděvy.

AGC Automotive v Chudeřicích investuje desítky milionů do robotů

Desítky milionů korun letos investuje do robotizace a automatizace výroby AGC Automotive Czech v Chudeřicích na Teplicku. Celkově firma plánuje pořídit roboty za zhruba 40 milionů korun. Ty budou například zajišťovat automatické balení čelních skel nebo nanášet speciální lepidlo na přesně daná místa na autosklech. Kompletní investice do závodu v Chudeřicích by se měly v letošním roce vyšplhat na více než 160 milionů korun.

Vynálezce kolaborativního robota, který umí hrát Člověče nezlob se, navštívil Českou republiku

Expert na robotiku, investor a jeden ze zakladatelů dánské společnosti Universal Robots vystoupil v rámci konference Roboty 2020 v Brně. Esben Østergaard je držitelem ocenění Engelberger Robotics Award, která je ve světě robotiky považována za Nobelovu cenu. Na konferenci pohovořil o začátcích společnosti Universal Robots, vývoji kolaborativní automatizace a v neposlední řadě také o jeho pohledu na budoucnost robotiky.