Silniční infrastruktura

GasNet postaví síť LNG stanic

Společnost GasNet, provozovatel plynárenské distribuční soustavy, je zatím nejaktivnějším subjektem na poli rozvoje LNG v Česku. Již v příštím roce chce zprovoznit několik čerpacích stanic. Postupně bude pokračovat výstavbou stanic na hlavních silničních trasách po celém území.

SPVR: Odstraňování billboardů pokračuje

Členové Svazu provozovatelů venkovní reklamy již v loňském roce odstranili od dálnic všechny reklamní nosiče, které nebyly v souladu s novelou silničního zákona. Nyní pokračují v odstraňování u dalších komunikací včetně území hl. m. Prahy na základě výzev jednotlivých správních úřadů. SPVR zároveň apeluje i na další provozovatele venkovní reklamy, aby k odstraňování zaujali stejný přístup.

Na zdymadle Praha Štvanice začaly práce na modernizaci Vltavské vodní cesty do Prahy spolufinancované EU

Poklepáním na základový kámen začala 12. prosince 2018 v centru Prahy u ostrova Štvanice modernizace tzv. rejd plavební komory, kdy zejména pomocí nové nábřežní zdi navazující na slavný Negrelliho viadukt budou mít lodě podstatně bezpečnější a pohodlnější zaplouvání do druhé nejvytíženější plavební komory v Praze.

Schváleno! Na modernizaci železničních úseků půjde až 11,5 miliardy z půjčky EIB

Vláda schválila návrh Ministerstva dopravy na úvěr od Evropské investiční banky na stavbu a modernizaci železnic mezi roky 2019 – 2025. Čerpat bude možné až 11,5 miliardy korun. Konkrétně peníze mohou jít například na dva nejpřipravenější úseky tratí Velim – Poříčany a Dětmarovice – Petrovice u Karviné – státní hranice s Polskem.

Dan Ťok: Letos opravíme více než 600 km státních silnic, připravujeme k zahájení stavby 140 km nových dálnic

V letošním roce bude Ředitelství silnic a dálnic velmi intenzivně stavět a opravovat dálniční a silniční síť. Kromě modernizace dálnice D1 se budou postupně zahajovat klíčové stavby, u nichž byl dojednán zrychlený režim nového posuzování vlivu na životní prostředí (EIA). Dohromady jde o 140 kilometrů úseků dálnic. Opravovat na dálnicích a silnicích prvních tříd se bude přes 600 kilometrů.

Evropa jednoznačně doporučuje: „Začněte už konečně s PPP v dopravní infrastruktuře“

Jednoznačné doporučení zaznělo od zástupců evropských institucí a zahraničních expertů na adresu ministerstva dopravy a vlády ČR při odborné debatě, kterou vedl ministr dopravy, Dan Ťok a Tomáš Janeba, prezident Asociace pro rozvoj infrastruktury (ARI), ve Slovanském domě na konferenci „Start českých PPP v dopravní infrastruktuře“.