Silniční doprava

Euro test 2019 Sibiu: Setra S 531 DT

Od svého uvedení už se na silnicích v Evropě objevilo přes 300 těchto autobusů, z toho čtvrtina jezdí dálkové linky. A to především díky operátorovi FlixBus. Byl to jediný zástupce patrových autobusů v testu. Vyzkoušeli jsme si ho jako první a hned přinášíme první dojmy.

CzechToll zahájil distribuci palubních jednotek na obchodní místa

Společnost CzechToll dokončila výrobu 450 tisíc palubních jednotek o 12 týdnů dříve, než požaduje harmonogram budování nového mýtného systému. Zahájila rovněž distribuci nových palubních jednotek na obchodní místa, kde je budou moci dopravci vyzvednout v rámci registrace od 22. září 2019. Testovací vozy ujely po českých silnicích s novými jednotkami již více než 1 milion kilometrů.

SPEEDLINE TRUCK na závodech ETRC v Mostu

Evropský šampionát závodů tahačů na okruzích FIA 2019 má od 30. srpna do 1. září opět zastávku na autodromu v Mostu (Česká republika). SPEEDLINE TRUCK, značka disků koncernu RONAL GROUP pro nákladní automobily, se závodu zúčastní jako sponzor německého týmu „Don’t Touch Racing“.

Pro značku Scania pracují „Mladí profesionálové“

Absolventi stipendijního programu „Mladí profesionálové Scania“ mají možnost pracovat v servisech švédského výrobce nákladních vozidel a autobusů. A řada z nich této možnosti už využila. Scania si tak v rámci tříletého učebního oboru zakončeného výučním listem vychovává své vlastní zaměstnance.

IVECO představuje nový produkt IVECO S-WAY

IVECO S-WAY přebírá veškerá vylepšení od předchozích generací a doplňuje novou kabinu zcela novým designem podle potřeb řidiče a majitele. Nový vůz poskytuje kompletní škálu funkcí a služeb vyvíjených se zaměřením na řidiče, udržitelnost a novou rozšířenou úroveň konektivity s cílem snížit celkové náklady spojené s vlastnictvím vozu.

Společnost Iveco Czech Republic, a.s. vyhodnocena mezi šesti nejúspěšnějšími firmami ve dvacetileté historii soutěže AutoSAP „Podnik roku v automobilovém průmyslu“

Za účasti členů vlády v čele s premiérem Andrejem Babišem, zástupců zahraničních ambasád, hostů z řad vedení AutoSAP a především za účasti zástupců členských firem, se ve čtvrtek 6. června uskutečnil slavnostní galavečer k oslavám 30 let od založení Sdružení automobilového průmyslu AutoSAP.