Silniční doprava

Společnost AGROTEC a.s. dodala pro zákazníka flotilu 17 vozidel IVECO S-WAY

Na přelomu dubna a května společnost AGROTEC a.s. postupně předala společnosti Logistics Solution a.s. prvních 17 kusů nových tahačů IVECO S-WAY v jejich tradiční tmavě zelené barvě. Přesné označení AS440S51T/FP napovídá, že se jednalo o tahače poháněné 13 litrovým motorem o výkonu 510 koní, s automatizovanou převodovkou HiTronix a s pneumaticky odpruženými oběma nápravami.

Scania přichází s "Neuvěřitelnou nabídkou"

Koupě použitého vozidla ještě nikdy nebyla tak výhodná. Scania totiž přichází s „Neuvěřitelnou nabídkou“ operativního leasingu, díky které si můžete pořídit nákladní automobil už od 899 EUR za měsíc. To vše navíc za jasných podmínek, s řadou výhod a bez skrytých poplatků.

Jeřáby HIAB s funkcí CTC zjednodušují obsluhu

Cesta ke schopné obsluze nakládacího jeřábu chce svůj čas. Trvá celé roky, než se projeví všechny výhody ovládnutí pokročilých funkcí jeřábu. Dnes už to ale nemusí platit. Díky funkci CTC (Crane Tip Control - Ovládání špičky jeřábu) může i začátečník přijímat náročnější úkoly.

DB Schenker přepravil kostru dinosaura

Unikátní prehistorický náklad přepravila logistická společnost DB Schenker. Kosti dlouhokrkého dinosaura byly ze švýcarského muzea Sauriermuseum Aathal přepraveny do preparační laboratoře kolegů v Oertijdmuseum Boxtel v Nizozemí.

Do zákaznické samoobsluhy mýtného systému se od 1. července nově přihlásíte pouze pomocí eObčanky, čipové karty Starcos nebo přes portál www.eidentita.cz

Od 1. července 2020 budou uživatelé Zákaznické samoobsluhy systému elektronického mýtného potřebovat pro přihlášení některý z identifikačních nástrojů, který je akreditovaný Národním bodem pro identifikaci a autentizaci (www.eidentita.cz). Cílem změny je zajistit vyšší standard bezpečnosti pro citlivá data dopravců i provozovatele mýtného systému.

Víme, kteří poskytovatelé palivových karet poskytují 90denní odklad platby za mýto od dubna a kteří až od května

V návaznosti na rozhodnutí Vlády ČR ze dne 30. března 2020 mohou dopravci, na které negativně dopadla opatření týkající se COVID-19 a platí projeté mýtné v režimu následného placení, využít odložené splatnosti faktur za projeté mýtné. Splatnost faktury je prodloužena na 90 dní od konce fakturačního období.

Scania pomáhá českým hasičům

Scania Česká republika zapůjčila Hasičskému záchrannému sboru ČR nákladní vozidlo R 450 s plachtovým návěsem. Tato souprava se stala součástí konvoje s humanitární pomocí Řecku.