DACHSER investoval 5 milionů eur do nového skladu na Slovensku

Mezinárodní poskytovatel logistických služeb DACHSER Slovakia spustil provoz nové skladové haly v Lozorně nedaleko Bratislavy. Projekt, do kterého společnost investovala 5 milionů eur, je součástí celoevropské růstové strategie celé skupiny DACHSER.

Výstavbou nové haly se pobočka v Lozorně rozrostla na celkovou plochu 64 000 m2. „Rozhodnutí o rozšíření naší pobočky bylo výsledkem důkladné analýzy. Cílem je poskytnout našim zákazníkům ještě efektivnější logistické služby v nejmodernějších prostorech a s využitím nejlepších technologií,“ vysvětluje Roman Stoličný, Managing Director a člen představenstva DACHSER Slovakia.

Kapacita nové haly je 12 tisíc paletových míst na ploše 6 700 m2, skladová výška činí 14,5 metru a k dispozici je 13 ramp pro vykládku a nakládku kamionů. Budova je vybavená nejmodernějšími technologiemi: automatickou balicí linkou, EPA prostorem pro manipulaci s materiálem citlivým na statickou elektřinu, je zde umístěná i speciální zóna pro VAS (Value Added Services – služby s přidanou hodnotou), která splňuje i náročné VDA standardy pro automobilový průmysl. Hala je napojená na stávající cross dock. Samozřejmostí je instalace IT aplikací, které byly vyvinuté přímo společností DACHSER v souladu s jejími globálními standardy. Nová skladová hala vytvořila přibližně 30 nových pracovních míst. DACHSER tak nyní v Lozorně zaměstnává téměř 100 lidí.

Stejně jako Überherrn v Německu a Clermont-Ferrand ve Francii funguje logistické centrum v Lozorně také jako eurohub a je proto nepostradatelnou součástí evropské sítě DACHSER. Eurohuby působí jako spojovací články v rámci celé sítě, jsou ideálně situované pro distribuci do okolních zemí a probíhá zde konsolidace zásilek. 

„Jsme velmi rádi, že se díky této investici význam pobočky v Lozorně v celoevropském kontextu ještě zvýšil,“ říká Roman Stoličný, a dodává: „V současné době tady nabízíme pro všechny naše zákazníky 45 každodenních přímých linek sběrné služby, které zabezpečují spojení se 14 zeměmi Evropy včetně České republiky.“ 

Galerie (2 fotografie)

transport-logistika.cz, TZ Dachser