Logistika

Geis: Dopravci pomáhají v návratu k normálu

Procházíme situací, jakou nikdo z nás nepamatuje. Prakticky polovina světa se na dlouhé týdny uzavřela do karantény, kterou nyní střídají obavy z ekonomického kolapsu. Důležitou roli v tom, aby návrat do normálního života byl co nejhladší a nejrychlejší, bude hrát nákladní doprava.

Zákazníci Gebrüder Weis budou vědět, kdy jim bude v rámci dvouhodinového okna doručena zásilka

Logistický expert Gebrüder Weiss rozšiřuje nabídku svých služeb pro sběrné zásilky o výpočet ETA (Estimated Time of Arrival) v reálném čase. Údaje o dvouhodinovém časovém úseku, ve kterém bude konkrétní zásilka doručena na místo určení, jsou automaticky aktualizovány v pětiminutových intervalech. „ETA umožní firmám ještě lepší a přesnější plánování výrobních procesů a obchodních aktivit,“ říká Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel Gebrüder Weiss.

Obracečky palet zvýší produktivitu

Obracečka palet je dokonalým příkladem důležitého nástroje, který lze snadno použít pro různé účely, a díky své univerzálnosti nabízí mnoho výhod, pokud jde o přepravu zboží v celém závodě, aby bylo zajištěno řádné řízení zásob.

DACHSER pomáhá v boji proti COVID-19

Mezinárodní logistický provider DACHSER přepravil 3,25 milionu respirátorů z Mexika do Německa. V Německu je potom distribuoval pozemními přepravami do různých nemocnic.

PPL vozí zdarma roušky. Najednou jich ale musíte poslat minimálně 30.

Společnost PPL ode dneška nabízí přepravu roušek zdarma soukromým osobám, které je chtějí zaslat neziskovým organizacím nebo zdravotnickým zařízením. Ta se stále potýkají s jejich nedostatkem, a to včetně Charity České republiky. Lidé tak mají možnost objednat si vyzvednutí roušek řidičem zdarma přímo u domovních dveří. Minimální počet k odeslání je 30 roušek. Zároveň však PPL nabádá všechny, aby si při předávání balíků zakrývali nos a ústa. Podle jejích statistik otevírá řidičům bez roušky stále 18 % lidí.

Českobuďejovickou pobočku Dachser povede Petr Papan

Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic oznámil personální změnu ve vedení své pobočky na jihu Čech. Na pozici vedoucího pobočky DACHSER České Budějovice byl jmenován Peter Papan. Je odpovědný za další rozvoj pobočky a zákaznického portfolia.

Skupina Geis k aktuální situaci ohledně koronaviru

Ačkoliv je situace opravdu velmi vážná, snažíme se zachovat všechny naše služby v maximální míře. Jsme si vědomi toho, že právě na přepravních společnostech nyní závisí, aby se nepřerušilo plynulé zásobování firem i obyvatel.

Balíkobot: Expedice na jeden klik

GUMEX, spol. s r.o. - velkoobchod s pryžovým a plastikářským zbožím je klientem služby Balíkobot již druhým rokem. Zajímavá čísla z této nové případové studie vycházejí z dat sebraných za celou dobu spolupráce.

DACHSER: letecký most mezi Amerikou, Evropou a Čínou

Mezinárodní logistický provider DACHSER spustil další vlnu programu své prémiové služby – leteckého spojení charterovými lety do Číny a zpět. Chartery jsou naplánované předběžně do konce března. Od 21. března přidá DACHSER USA ke stávajícímu charteru ještě nové spojení mezi Chicagem a Frankfurtem.

U kytek vyhrává čas, spolehlivost a technika

Skladování vytváří důležitý spojovací článek mezi výrobcem zboží a zákazníkem. Má významný podíl na zabezpečení žádoucí úrovně dodavatelského a zákaznického servisu při co nejnižších nákladech. V případě potravin má skladování svá specifika.

GEFCO přichází s nástrojem pro zefektivnění spedičních služeb – GEFCO VISIBILITY

Společnost GEFCO, přední poskytovatel multimodálních řešení dodavatelského řetězce a evropská jednička v odvětví automobilové logistiky, přináší svým zákazníkům nový nástroj GEFCO VISIBILITY. Zabezpečený, personalizovaný internetový portál, vyvinutý společností WiseTech Global, je prostředím, kde uživatelé mohou sami spravovat celý proces spedice od objednávky až po fakturaci. GEFCO VISIBILITY je dostupný v 78 jazycích a je využíván klienty ve 47 zemích.