Logistika

Českobuďejovickou pobočku Dachser povede Petr Papan

Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic oznámil personální změnu ve vedení své pobočky na jihu Čech. Na pozici vedoucího pobočky DACHSER České Budějovice byl jmenován Peter Papan. Je odpovědný za další rozvoj pobočky a zákaznického portfolia.

Skupina Geis k aktuální situaci ohledně koronaviru

Ačkoliv je situace opravdu velmi vážná, snažíme se zachovat všechny naše služby v maximální míře. Jsme si vědomi toho, že právě na přepravních společnostech nyní závisí, aby se nepřerušilo plynulé zásobování firem i obyvatel.

Balíkobot: Expedice na jeden klik

GUMEX, spol. s r.o. - velkoobchod s pryžovým a plastikářským zbožím je klientem služby Balíkobot již druhým rokem. Zajímavá čísla z této nové případové studie vycházejí z dat sebraných za celou dobu spolupráce.

DACHSER: letecký most mezi Amerikou, Evropou a Čínou

Mezinárodní logistický provider DACHSER spustil další vlnu programu své prémiové služby – leteckého spojení charterovými lety do Číny a zpět. Chartery jsou naplánované předběžně do konce března. Od 21. března přidá DACHSER USA ke stávajícímu charteru ještě nové spojení mezi Chicagem a Frankfurtem.

U kytek vyhrává čas, spolehlivost a technika

Skladování vytváří důležitý spojovací článek mezi výrobcem zboží a zákazníkem. Má významný podíl na zabezpečení žádoucí úrovně dodavatelského a zákaznického servisu při co nejnižších nákladech. V případě potravin má skladování svá specifika.

GEFCO přichází s nástrojem pro zefektivnění spedičních služeb – GEFCO VISIBILITY

Společnost GEFCO, přední poskytovatel multimodálních řešení dodavatelského řetězce a evropská jednička v odvětví automobilové logistiky, přináší svým zákazníkům nový nástroj GEFCO VISIBILITY. Zabezpečený, personalizovaný internetový portál, vyvinutý společností WiseTech Global, je prostředím, kde uživatelé mohou sami spravovat celý proces spedice od objednávky až po fakturaci. GEFCO VISIBILITY je dostupný v 78 jazycích a je využíván klienty ve 47 zemích.

Největší objednávka elektrických Crafterů

Volkswagen Užitkové vozy dodá v průběhu příštích dvou let celkem 420 skříňových vozů e-Crafter francouzské společnosti Chronopost, která se specializuje na městskou logistiku. Martin Piechowski, prezident společnosti Chronopost, a Heinz-Jürgen Löw, člen představenstva značky Volkswagen Užitkové vozy, odpovědný za prodej a marketing, dnes podepsali smlouvu v Hannoveru.

Koronavirus zpomaluje světovou ekonomiku

Koronavirus, problém, který ovlivňuje v podstatě celý svět, se bohužel nedá odvrátit a vyřešit žádným vyjednáváním. Jediné, co můžeme dělat, je pracovat tak, aby se co nejméně šířil. Jaké ale budou ekonomické důsledky, si zatím nikdo nedovede představit ani spočítat. Lunární svátky v Číně byly prodlouženy a čínské zpracovatelské a výrobní podniky jsou v důsledku šíření nákazy (v některých oblastech) uzavřeny, dochází také k masivnímu přerušování spojů mezi Čínou a ostatním světem. Výpadek se dotkne všech produktů, které se vyrábějí v Číně, průřezem všemi oblastmi průmyslu a ekonomiky.

Alza 2019: obrat 29,3 miliard

Alza.cz a. s. podle předběžných výsledků dosáhla v roce 2019 obratu 29,3 miliard korun bez DPH (1,14 mld. EUR). Rekordní rok přinesl 12,3 milionů objednávek, přes 37 milionů prodaných kusů zboží, báze unikátních zákazníků překročila hranici 4 miliony. Celkem 56 % plateb bylo uskutečněno kartou, 55 % návštěv webových stránek šlo z mobilních zařízení. Pobočky za rok 2019 navštívilo 7,5 milionů zákazníků.

Gebrüder Weiss chce zvětšit sklady v Jenči a Syrovicích

Rozšíření překládkových skladů a implementaci moderních technologií plánuje společnost Gebrüder Weiss pro své sklady v Jenči a Syrovicích. Úpravy prostor umožní zvýšit objem odbavených zakázek a zároveň poskytnou jejich efektivnější a rychlejší expedici. Práce na obou centrálách započnou v dubnu letošního roku a jejich dokončení je plánováno za 5 až 6 měsíců. Celková výměra skladovacích prostor tak vzroste na 30 360 m2.