Motorismus

Continental uvádí na trh 3D displej

Technologická společnost Continental uvádí na trh svůj velkosériově vyráběný autostereoskopický displej, určený pro pokročilé trojrozměrné zobrazení. Prvním vozem, který bude touto technologií vybaven, se stává model Genesis GV80 z koncernu HMC.

Scania nedovolí krádeže nafty z nádrže

Až příliš často se bohužel stává, že řidiči musí řešit nepříjemnou situaci v podobě poškozeného uzávěru a prázdné palivové nádrže. Společnost Scania proto představuje ochranu před krádeží paliva s nainstalovaným senzorem, který monitoruje hladinu paliva. Toto řešení bude nejprve k dispozici pro samostatnou nádrž a velmi brzy také pro běžnější řešení s nádržemi po obou stranách vozidla.

DAKAR 2020 – 6. etapa: Konečně den volna

Převaha Kamazů pokračuje, statečně jim však vzdorují českí jezdci. Loprais se drží na 4. a Macík na 5. místě! Pekně za sebou dorazili oba Češi i do cíle šesté etapy. Loprais jako šestý a Macík jako sedmý. Dakar je ve své polovině a na jezdce čeká zasloužený odpočinek.

DAKAR 2020 – 5. etapa

Kamazy pokračují v dominanci, no v celkovém pořadí sa jich stále drźí dvojice českých jezdců Aleš Loprais a Martin Macík.

DAKAR 2020 – 4. etapa

Stupně vítězů ovládli poprvé Kamazy, dařilo se MKR Technology, Lopraisovi a výborně si vede i Martin Macík. Čtvrtou etapu z Neomu do Al Ula dlouhou přes čtyři sta padesát kilometrů zcela ovládly ruské kamazy, které letos poprvé obsadily kompletní stupně vítězů. Nejlépe zajel právě Šibalov před týmovými parťáky Karginovem a Sotnikovem.

DAKAR 2020 – 3. etapa

Česká republika má na Dakaru opět bohaté zastoupení. Ve startovním poli jsou Češi ve všech kategoriích a naši zemi reprezentují i vozidla tímu MKR Technology Maria Kreisse, který stavěl čtyři speciály Renault Trucks. Dva speciály Tatra Jamal má na Dakaru také společnost Fesh Fesh Group.

Škoda Octavia 4. generace - přblížila se k Superbu

Škoda Auto si pro světovou premiéru čtvrté generace Škody Octavia, svého nejúspěšnějšího modelu, vybrala Veletržní palác v Praze. Mezi stovkami hostů z celého světa byl například i premiér České republiky Andrej Babiš.

Nehod přibylo, řidičům pomůže i digitální formulář

Na českých silnicích zemřelo do dnešního dne 471 lidí, jen samotný dušičkový víkend měl na svědomí devět obětí. Ve srovnání s loňským rokem se nehod odehrálo více a byly také nákladnější. Na bezpečnost silnic mají dopad i poruchy a menší nehody, které policie šetřit nemusí. U těch se díky inovacím daří rekordně krátit dobu, po kterou nepojízdné vozy na pomoc čekají.

Continental navrhl pneumatiku zítřka

Na letošním frankfurtském autosalonu (IAA) společnost Continental představila komplexní technologický systém Conti C.A.R.E. (Connected. Autonomous. Reliable. Electrified. – Připojené. Autonomní. Spolehlivé. Elektrifikované.).