Spolehlivá řešení přepravy moderních svítidel

Společnost cargo-partner již více než tři roky poskytuje pro maďarského výrobce a prodejce svítidel Rábalux námořní přepravu z Číny do Maďarska. Tato efektivní spolupráce je založena na spolehlivých informacích a přesné koordinaci dodávek.

Rábalux je výrobce svítidel se sídlem v maďarském Győru, který se specializuje na montáž a prodej svítidel, konvenčních i úsporných světelných zdrojů. Tato společnost působí v několika evropských zemích již od roku 2002. Rábalux dodává svítidla a související sortiment do přibližně 700 hobby marketů a specializovaných prodejen napříč celou Evropou ze svého centrálního skladu s kapacitou 10 000 paletových míst, který se nachází v maďarském Győru. Každoročně obměňovaný sortiment firmy Rábalux zahrnuje 1700 položek, z nichž 98 % je dováženo ze zemí Dálného Východu.

Spolupráce mezi společnostmi Rábalux a cargo-partner byla zahájena v roce 2013. Společnost cargo-partner v současnosti realizuje přibližně polovinu celoročních objemů přeprav kontejnerů společnosti Rábalux z Číny. Tento partner v oblasti mezinárodních přeprav a komplexních logistických služeb koordinuje všechny kroky procesu přepravy, od vyzvednutí kontejnerů na různých místech Asie až po konečné dodání do skladu firmy Rábalux v Győru.

Prostřednictvím platformy SPOT společnost cargo-partner průběžně informuje společnost Rábalux o stavu všech zásilek, včetně doby vyplutí a očekávaného připlutí do příslušného přístavu. Na základě těchto informací společnost Rábalux připravuje plán požadavků jeden týden před připlutím lodí do přístavu. Tento plán uvádí, kdy má být který kontejner dopraven do centrálního skladu Rábalux v Győru. Společnost cargo-partner zpracuje příchozí zásilky a odešle je do kontejnerového terminálu v Budapešti podle požadavků společnosti Rábalux. Attila Becze, generální ředitel maďarské pobočky společnosti cargo-partner, uvádí: „Přepravit kontejner z bodu A do bodu B dokáže každý přepravce. Dnešní zákazníci však hledají logistického partnera, který dokáže přinést přidanou hodnotu do celého dodavatelského řetězce. SPOT, platforma pro sledování a spolupráci, zajišťuje transparentnost pro všechny partnery z dodavatelského řetězce a zjednodušuje komunikaci, objednávání a plánování přeprav. To nám umožňuje nastavit si správné priority a ušetřit čas a náklady související s tvorbou objednávek, celním odbavením a konsolidací zásilek.“ Ádám Zalka, manažer nákupu společnosti Rábalux ke vzájemné spolupráci uvádí: „Naše vztahy se společností cargo-partner jsou založeny na absolutní důvěře. Od počátku naší spolupráce pro nás bylo důležité dostávat od našeho logistického partnera přesné informace. Víme, že se na údaje od společnosti cargo-partner můžeme plně spolehnout a nemusíme si vytvářet pohotovostní zásoby pro pokrytí případných výpadků dodávek. Díky přesné koordinaci se společností cargo-partner můžeme zajistit efektivní provoz skladu a včasné dodávky našim zákazníkům.“ 

Galerie (2 fotografie)

transport-logistika.cz, TZ cargo-partner