ZPRÁVY

Společnost Mercedes-Benz Trucks prezentovala výsledky a nové produkty

Dne 14.2.2019 uspořádala společnost Mercedes-Benz Trucks Česká republika setkání s odbornými novináři, aby je informovala o výsledcích roku 2018 a plánech do roku 2019. Setkání se za MB Trucks zúčastnil ředitel firmy Josef Mařík, vedoucí prodeje Matej Bugár a vedoucí produktového managementu a marketinku David Chleboun.

Zákazníci převzali první elektrická nákladní vozidla Volvo

Společnost Volvo Trucks 19. února předala zákazníkům první čistě elektrická nákladní vozidla Volvo – vozidlo pro svoz odpadu, které si objednala firma Renova, zabývající se likvidací a recyklováním odpadu, dále nákladní vozidlo pro distribuci zboží, určené pro logistickou firmu DB Schenker a partnerského dopravce TGM, podnikajícího ve Švédsku.

2018 – rekordní rok pro společnost DAF

Společnost DAF Trucks překonala v roce 2018 všechny rekordy. Díky historicky vysokému tržnímu podílu 16,6 % se značka DAF stala druhou největší v Evropě v segmentu těžkých nákladních vozidel nad 16 tun. Společnost DAF je s významným podílem 19,8 % jedničkou na evropském trhu v důležitém segmentu tahačů.

Ekologické kotelny pro Iveco Czech Republic

Vysokomýtský výrobce autobusů a jeden z největších zaměstnavatelů Pardubického kraje změnil způsob vytápění svých výrobních areálů. Přechodem na plynové kotelny tak významně přispívá k ochraně životního prostředí.

Toyota Hilux vyhrála Rally Dakar

Když se poslední etapa rallye Dakar 2019 blížila do závěrečného bivaku ve městě Pisco, mohli jsme sledovat, jak Nasser Al Attiyah a Mathieu Baumel z týmu Toyota Gazoo Racing SA ve své Toyotě Hillux postavené v Jihoafrické republice míří k historickému vítězství. Nešlo však pouze o první vítězství pro Toyotu, ale je to i poprvé, kdy v jihoamerické éře Dakaru zvítězil vůz poháněný benzínem.

Scania zahajuje iniciativu na posílení evropské bioekonomiky

Evropa naléhavě potřebuje dekarbonizovat všechna odvětví svého hospodářství a rovněž vytvořit kvalitní pracovní místa podporující trvale udržitelný růst. V odvětví dopravy a průmyslu hrají biopaliva zásadní roli při plnění obou těchto cílů.