ZPRÁVY

Renault Trucks D 2019: úspora paliva až 7%

Renault Trucks představuje svoji inovovanou distribuční řadu, modely Renault Trucks D a D Wide ve verzi 2019. Vozidla mají vylepšenou aerodynamiku, jízdní komfort a jsou vybavena novými motory Euro 6 Step D. Kombinace tohoto nového vybavení a inovovaných motorů přispívá k nižší spotřebě paliva až o 7% v porovnání s předchozí generací.

DAF LF opět získal ocenění „Fleet Truck of the Year“

Již druhým rokem v řadě obdržela společnost DAF Trucks v anketě Commercial Fleet Awards 2018 britské ocenění „Truck of the Year“ (Nákladní vozidlo roku) za své vynikající rozvážkové vozidlo řady DAF LF. V letošním roce to pro DAF znamená již pátý titul na evropských trzích.

Tým PETRONAS De Rooy IVECO je připraven poměřit síly v nejtěžším rallye závodě na světě, na Dakaru 2019

Tým PETRONAS De Rooy IVECO se zúčastní 41. ročníku Dakarské Rallye se čtyřmi nákladními vozy IVECO Powerstar, za jejichž volant usedne Gerard De Rooy, dvounásobný vítěz Dakarské Rallye a vítěz závodu Africa Eco Race 2018; Federico Villagra, který se v týmu PETRONAS De Rooy IVECO představí poprvé; Ton van Genugten, vítěz čtyř etap a nejúspěšnější jezdec Dakaru 2018; a zkušený jezdec Maurik van den Heuvel, který se v týmu taktéž představí poprvé.

Korbové sklápěcí návěsy Kögel pro staveniště Stuttgart 21

Společnost ECOSOIL Süd GmbH, jedna z nejzkušenějších a nejúspěšnějších firem v Německu zabývajících se komplexními službami v oblasti sanace starých zátěží, rozšířila svůj vozový park o dalších 17 třínápravových korbových sklápěcích návěsů Kögel s ložným objemem 24 m³.

Škoda Transportation získala evropský certifikát TSI pro vysokorychlostní soupravy pro Německo

Společnost Škoda Transportation získala certifikát TSI od agentury EBC jak pro lokomotivy 109E3, tak moderní dvoupodlažní vysokorychlostní vozy soupravy MNE (Mnichov – Norimberg Express) určené pro Německo. Soupravy začnou od jara příštího roku nahrazovat staré jednotky InterCity. Plné zahájení provozu celé flotily nových souprav se očekává od června 2019.