Prologis oznámil výsledky

Na foto zleva: Martin Polák, managing director a regionální ředitel Prologis pro střední a východní Evropu; Martin Baláž, vicepresident a country manager pro Českou republiku a Slovensko.

Prologis, Inc., globální lídr v oblasti logistických nemovitostí, oznámil výsledky svého působení v regionu střední a východní Evropy (CEE), tedy i v České republice, za rok 2018. Tiskovou konferenci vedl Martin Baláž. Jako viceprezident a country manager pro Českou republiku a Slovensko dozoruje a řídí nájemní aktivity a rozvoj společnosti Prologis v obou zemích. Vede také její investiční projekty a zastřešuje nájemní činnost v distribučních parcích.

K nejvýznamnějším aktivitám v CEE/České republice v minulém roce se řadí následující:

- Nájemní aktivita se v CEE týkala 1,37 milionu metrů čtverečních; z toho se 407 000 metrů čtverečních nacházelo na území Česká republiky
- V CEE byla zahájena výstavba 13 budov s celkovou plochou 250 000 metrů čtverečních
- V uplynulém roce bylo 13 budov s celkovou plochou 250 000 metrů čtverečních dokončeno
- Prologis v CEE získal 43 000 metrů čtverečních (jednu budovu) a 63 hektarů pozemků; budova s plochou 43 000 metrů čtverečních se nachází právě v České republice, kde společnost získala i 11 hektarů pozemků
- Společnost prodala 21 budov s celkovou plochou 718 000 metrů čtverečních a 112 hektarů pozemků
- Ke konci roku dosahovalo portfolio Prologis v regionu střední a východní Evropy 4 milionů metrů čtverečních (1,1 milionu metrů čtverečních v České republice) a míra obsazenosti činila 94,8 procenta (91,9 procenta v České republice).

 

 

Galerie (7 fotografii)

transport-logistika.cz, TZ Prologis