Portál magazínu Transport a Logistika zameraný na motorizmus, dopravu a logistiku

08. 01. 2018

AWT převzala dvě nové vícesystémové lokomotivy Bombardier Traxx

Nové Bombardiery doplní šest vícesystémových lokomotiv Siemens ES64U4 a ES64F4, které aktuálně AWT provozuje. Skupina pokračuje v rozšiřování a modernizaci vozového parku, která pokryje její potřeby pro nové mezinárodní přepravy a projekty.
 
Moderní vícesystémové lokomotivy Bombardier Traxx řady 186 získala skupina AWT do pronájmu od společnosti Akiem na tři roky. Budou využívány především pro nové mezinárodní přepravy vlaků mezi ČR, Německem a Slovenskem, například pro vozbu silničních návěsů na trase Paskov – Herne nebo automotive z Trnavy, kde se do budoucna očekává nárůst počtu přepravovaných vlaků za den.
 
„Investice do modernizace železničního vozového parku je jedním z klíčových prvků strategie skupiny AWT i mateřské PKP CARGO, které pokryjí naše vzrůstající potřeby pro nové mezinárodní přepravy a zároveň zvyšují naši konkurenceschopnost. Nové lokomotivy nám umožní pružně reagovat na proměnlivé přepravní podmínky a poskytnout našim zákazníkům ještě rychlejší a flexibilnější služby,“ říká Arkadiusz Olewnik, generální ředitel skupiny AWT.
 
Do České republiky vjely nové stroje přes Děčín 28. prosince 2017 a ke slavnostnímu předání obou lokomotiv došlo 4. ledna za účasti zástupců AWT a pronajímatele Akiem v depu v Ostravě. Stroje mají oprávnění na provoz v České republice, Slovensku, Polsku, Německu a Rakousku.
 
„Multisystémové lokomotivy Traxx dnes představují špičku v moderním vozovém parku a díky jejich technickým parametrům najdeme pro ně široké uplatnění nejen na síti v České republice. Potřebná oprávnění a registrace u Drážního úřadu byla vyřízena předem, tzn. že po legislativní a technické stránce jsou již dnes připraveny do ostrého provozu,“ dodává David Kostelník, provozní ředitel skupiny AWT.

transport-logistika.cz, TZ AWT

Diskusia k článku

  • Zatiaľ neboli vložené žiadne komentáre Zatiaľ neboli vložené žiadne komentáre