Portál magazínu Transport a Logistika zameraný na motorizmus, dopravu a logistiku

20. 11. 2017

Colliers pro Zásilkovnu.cz exkluzivně zprostředkovala pronájem dvou nových dep

Společnost Colliers International oznámila, že exkluzivně zastupovala Zásilkovnu.cz, předního hráče na tuzemském distribučním trhu, v procesu zajištění nájmu dvou nových dep. Industriální tým Colliers vytipoval na základě požadavků zákazníka vhodné prostory pro další expanzi v lokalitách východních Čech a Táborska. Podílel se také na vyjednávání podmínek nájmu a na uzavření smluv.
 
„Transakce byly realizovány s ohledem na strategický plán společnosti Zásilkovna.cz navýšit celkovou provozní kapacitu a posílit prostřednictvím nových prostor působení centrálního depa v Praze před zahájením sezóny vánočních nákupů,“řekl Jiří Pecha, Associate v oddělení průmyslových prostor společnosti Colliers International. „Expanze Zásilkovny.cz potvrzuje dynamiku segmentu e-commerce i jeho vliv na růst poptávky po logistických nemovitostech. Jsme rádi, že jsme v rámci prvního společného projektu mohli podpořit rozvoj služeb Zásikovny.cz v České republice a těšíme se na další pokračování spolupráce.“
 
Zásilkovna.cz, která byla založena v roce 2010 jako alternativa k poštovním službám a nabízí možnost osobního vyzvednutí zásilek v husté síti výdejních míst po celé České republice, doposud na domácím trhu provozovala tři depa. Rozšíření o distribuční centra v Pardubicích a Soběslavi výrazně zjednoduší logistické procesy a pomůže obsloužit více zákazníků.
 
„Pro dané lokality jsme se rozhodli, jelikož v nich máme hustou zákaznickou síť. Expanze nám umožní zefektivnit provoz na území České republiky, přiblížit se našim zákazníkům i dosáhnout úspory nákladů. Díky spolupráci s Colliers International jsme našli optimální řešení. Věříme, že investice do nových prostor proběhla ve správný čas a přispěje k plnění našich strategických cílů,“ uvedl Ondřej Žák, CEO společnosti Zásilkovna.cz.
 

transport-logistika.cz, TS Colliers International

Diskuze k článku

  • Doposud nebyli vloženy žádne komentáře Doposud nebyli vloženy žádne komentáře