Portál magazínu Transport a Logistika zameraný na motorizmus, dopravu a logistiku

12. 07. 2017

Nová generace Hyundai i30 získala pět hvězdiček od Euro NCAP

Tento výsledek podtrhuje úspěšnou strategii společnosti Hyundai, která spočívá v širokém využívání pokročilých bezpečnostních technologií a funkcí v celé modelové řadě i30. Nová generace i30 dosáhla nejvyšších výsledků v kategoriích hodnocení bezpečnosti dospělých i dětských pasažérů. Skvělé hodnocení získala i ohledně poskytovaných bezpečnostních systémů a asistentů, což dokazuje, že nová generace i30 je jedním z nejbezpečnějších a nejlépe vybavených vozidel ve svém segmentu.
 
„Pěti hvězdiček od společnosti Euro NCAP je odměnou za naše dlouhodobé úsilí poskytovat našim zákazníkům nejnovější bezpečnostní a technologicky vyspělá řešení," říká Thomas A. Schmid, výkonný ředitel společnosti Hyundai Motor Europe. „Jsme hrdí na to, že jsme prvním výrobcem automobilů, který získal pětihvězdičkový rating v tomto segmentu v rámci nového revidovaného systému hodnocení. S aktuálním standardním bezpečnostním balíčkem splňuje i30 nejvyšší očekávání zákazníků."
 
Nejlepší standardní bezpečnostní balíček ve své třídě
V nové generaci i30 představuje Hyundai Motor nejnovější technologie aktivní bezpečnosti a řízení jízdy Hyundai SmartSense™. Komplexní balíček splňuje nejvyšší evropské bezpečnostní normy a obsahuje například Autonomní nouzové brzdění (AEB) s Varováním před čelním nárazem (FCWS), Systém detekce chodců, Adaptivní inteligentní tempomat,
 
Detekce slepých úhlů (BSD), Systém sledování únavy řidiče (DAA) a mnoho dalších.
Výsledky testů Euro NCAP vyzdvihly hlavně systém AEB, včetně Systému varování před kolizí (FCWS) a detekcí chodců, což jsou pokročilé funkce aktivní bezpečnosti, které upozorňují řidiče na nouzové situace.
 
Euro NCAP navíc ocenil Systém pro vedení vozu v jízdních pruzích (LKAS). Ten upozorňuje řidiče na nebezpečí při rychlostech nad 60 km/h monitorováním polohy vozu. Systém vydá zvuk předtím, než vozidlo překročí bílé, šedé nebo modré čáry. Řidiče varuje jak zvukově, tak vizuálně, aby se vrátil zpět do bezpečné zóny.

transport-logistika.cz, TZ Hyundai

Diskusia k článku

  • Zatiaľ neboli vložené žiadne komentáre Zatiaľ neboli vložené žiadne komentáre