Portál magazínu Transport a Logistika zameraný na motorizmus, dopravu a logistiku

13. 06. 2017

Astana, dějiště veletrhu Expo 2017, potvrzuje svou důvěru v IVECO BUS

Kazašské město Astana si opět zvolilo IVECO BUS jako oficiálního dodavatele autobusů pro vozový park své městské hromadné dopravy a podepsalo smlouvu o dodávce 210 autobusů Urbanway. Tato objednávka navazuje na jmenování společnosti IVECO BUS v roce 2014 oficiálním dodavatelem pro veletrh Expo 2017 a na dodávku autobusů IVECO BUS Citelis, které jsou nyní využívány ve zdejší městské hromadné dopravě.
 
Společnost IVECO BUS dodala astanskému podniku LRT LLP, provozovateli veřejné hromadné dopravy hlavního města Kazachstánu, 210 vozů Urbanway Euro VI a Urbanway Hybrid o délce 12 a 18 metrů. Dodávka se uskutečnila během oficiální slavnosti pořádané 15. května v kazašském městě Kostanay za přítomnosti předsedy vlády Kazašské republiky, pana Bakytžana Sagintajeva, dále pana Valfrého di Bonza, ředitele CNH Industrial pro Střední Asii, pana Lavrentěva, předsedy skupiny Allur, a pana Semejbajeva, výkonného ředitele SaryarkaAvtoProm LLP.
 
IVECO BUS je zároveň evropským lídrem na trhu vozů s alternativním pohonem v oblasti hromadné osobní dopravy a nabízí nejširší spektrum vozů na stlačený zemní plyn (CNG), hybridní a elektrický pohon ve svém průmyslovém odvětví. To činí z IVECO BUS dokonalého partnera pro město Astana i veletrh Expo 2017, který se bude díky tématu Energie budoucnosti soustředit na „průzkum strategií, programů a technologií zaměřených na rozvoj udržitelné energie, podporu energetické bezpečnosti a efektivity a podporu využití obnovitelné energie“.
 
Zmíněných 210 vozů Urbanway přibude ke stávajícím 358 autobusům IVECO BUS Citelis Euro V., které jsou již využívány v astanské městské hromadné dopravě, a budou zajišťovat efektivní a udržitelnou mobilitu během veletrhu Expo 2017 i v následujících letech. Díky realizaci této dodávky se IVECO BUS s 570 autobusy provozovanými v Astaně stane nejsilnějším hráčem na kazašském trhu ve svém průmyslovém odvětví.
 
Sylvain Blaise, ředitel IVECO BUS prohlásil: „Tato druhá smlouva týkající se dodávky vozů
IVECO BUS pro městskou hromadnou dopravu v Astaně je důkazem naší schopnosti splňovat požadavky měst na snižování znečištění ovzduší, které se stává hlavním tématem městských správních orgánů na celém světě. IVECO BUS se ukazuje být ideálním partnerem pro města, jež se snaží budovat moderní, efektivní systém veřejné hromadné dopravy, který bere ohled na životní prostředí a zdraví obyvatelstva.“
 
Autobusy Urbanway Hybrid spotřebují až o 30 % méně paliva než konvenční autobusy. V porovnání s dieselovými autobusy mají o 33 % nižší emise CO2 a o 40 % nižší emise oxidu dusíku (NOx). To znamená o 25 tun méně CO2  za rok u standardního autobusu a o 37 tun méně v případě kloubového autobusu – což je víc než dvojnásobná hmotnost jednoho nenaloženého vozidla.
 
Hybridní autobusy Urbanway kombinují elektrický pohon se spalovacím motorem Euro VI. a sadou lithium-iontových akumulátorů nejnovější generace. Inteligentní systém řízení spotřeby optimalizuje při jízdě spotřebu paliva a množství emisí, přičemž přebytečná energie vznikající při brzdění je díky rekuperaci ukládána a znovu využita. K výhodám těchto autobusů patří režim „Arrive & Go“, který umožňuje v blízkosti autobusových zastávek přejít do 100% elektrického provozu. Zároveň dočasně vyřadí z funkce generátor, čímž eliminuje vibrace a snižuje úroveň hluku o více než 50 %. Výsledkem je zcela tichý provoz bez emisí při příjezdu a odjezdu z autobusové zastávky.
 
Hybridní technologie IVECO BUS se mimořádně osvědčila a právě toto ekologické řešení zvolila pro svou městskou hromadnou dopravu města jako Madrid, Milán či Paříž, což staví značku IVECO BUS na evropském trhu autobusů s alternativním pohonem na první místo.
 
Autobusy Urbanway jsou prvními vozy IVECO BUS s přelomovou technologií HI-SCR Euro VI, která nepoužívá recirkulaci výfukových plynů a zároveň snižuje spotřebu paliva. Tento městský nížkopodlažní autobus je vybaven novými motory IVECO Tector 7 a Cursor 9 a zcela nově koncipovanou konstrukcí, která se může chlubit skvělou odolností a nižší hmotností.
 
Těchto 210 autobusů Urbanway bude vyrobeno v závodě IVECO BUS ve francouzském Annonay, přičemž finální montáž bude probíhat v Kostanay ve výrobním závodě partnera a distributora
IVECO BUS, společnosti SaryarkaAvtoProm (SAP), která bude vozovému parku městské hromadné dopravy v Astaně rovněž poskytovat technickou a servisní podporu, aby byl zaručen co nejefektivnější a nejekologičtější provoz autobusů.
 
 

transport-logistika.cz, TZ Iveco Bus

Diskusia k článku

  • Zatiaľ neboli vložené žiadne komentáre Zatiaľ neboli vložené žiadne komentáre